Aktualności       

                                                                                                  data aktualizacji  2019-12-06

Komunikat dla orkiestry znajduje sie pod plakatem i informacją o koncercie noworocznym

 

 

 

XIII Wiedeńskie Koncerty Noworoczne
Z biegiem Dunaju

Tym razem zapraszamy Państwa na rejs Dunajem, od źródeł aż do ujścia, podczas którego zabrzmią utwory z krajów, przez które będziemy przepływać.

Koncert rozpocznie „Uwertura akademicka” Johannesa Brahmsa, a po niej żartobliwy duet tytułowych bohaterów z opery Humperdincka „Jaś i Małgosia” wprawi słuchaczy w radosny, noworoczny nastrój. Słynny walc „Nad pięknym, modrym Dunajem” i ognista polka „Grzmoty i błyskawice” przypomną, że płyniemy przez krainę Straussów.

Słowacka „Pieśń o ziemi rodzinnej” Gejzy Dusika zabrzmi na lewym brzegu Dunaju, a na prawym zachwycą cygańskim temperamentem i niezwykłym liryzmem słynne  arie i duety Franza Lehára i Imre Kálmána – węgierskich, czołowych twórców operetki wiedeńskiej.

Żywiołowa, ludowa „Luminica”, to już Bałkany. Fantastyczne tańce, w specjalnie opracowanych aranżacjach Marcina Hermana, prezentowane przez formację „Tracian Gift” - czworo znakomitych tancerzy z Płowdiw, ukażą piękno, witalność, poczucie humoru i prawdziwie południowy temperament mieszkańców tych ziem.  Wieloetniczność mieszkańców Chorwacji, Serbii, Rumunii i Bułgarii oraz wzajemne przenikanie się ich folkloru, stworzyło unikalną, bogatą muzykę ludową, inspirującą kompozytorów i radującą odbiorców na całym świecie. Orkiestra wykona też najsłynniejszy utwór George Enescu - Ru- muńską Rapsodię nr 1, w której twórca po mistrzowsku wykorzystał spontaniczność, niezwykłe rytmy i kolory ludowej muzyki rumuńskiej. 

Komiczna mołdawska “Tabakeryaska” wywoła zapewne wybuchy śmiechu na widowni. Miłosny, nostalgiczny duet z opery „Zaporożec za Dunajem”, to już Ukraina. Dopływamy do Morza Czarnego. Na finał - najpopularniejszy taniec ukraiński  - Hopak, z muzyką Arama Chaczaturiana, brawurowo wykonywany przez bułgarskich tancerzy.
Zapewniamy, że wyrwą Państwa z foteli, abyście  na bis zatańczyli razem z nimi.


Gwiazdy wieczoru, to:
- Barbara Gutaj-Monowid - solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Feruccio Tagliavini w Deutschlandsbergu (Austria) oraz stypendystka "Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik" w Zurichu, znakomita sopranistka, wyróżniająca się niezwykłym wdziękiem oraz doskonałym przygotowaniem baletowym,
- Hubert Stolarski - przystojny, utalentowany tenor, solista Mazowieckiego Teatru Muzycznego, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, pamiętany z występów na deskach Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego, którego kariera rozwija się coraz szybciej w kraju i za granicą.

Dyrygować będzie dyrektor Sinfonietty Polonii – maestro Cheung Chau.           

Dla słuchaczy, którzy wybierają się zarówno 1 grudnia na nasz Koncert Jubileuszowy do Auli Nova, 
jak i 6 stycznia na koncert noworoczny "Z biegiem Dunaju" mamy 100 karnetów w promocyjnych cenach. 
Aby zarezerwować karnety, prosimy o kontakt z Fundacją Muzyczną APOLLO,
 office@FundacjaMuzycznaApollo.pl   lub  tel. 609 969 666.


Bilety na oba koncerty (oprócz karnetów),  można także nabyć w Centrum Informacji Kulturalnej 
(poprzednia nazwa - Centrum Informacji Miejskiej), tel. 61 85 40 752

Plan prób do Koncertu Jubileuszowego i Andrzejki w Niepodległej

data

godz.

miejsce

utwór

uczestnicy

26.11.

18.00 – 22.00

Głogowska aula

 

18.00 – 18.15

 

Bao  część 1

smyczki

 

18.15 – 18.35

 

Piazzolla

smyczki

 

18.35 – 18.50

 

Morales

smyczki + perkusja + fortepian

 

18.50 – 19.00

 

Colombier

smyczki + perkusja + fortepian

 

19.00 – 19.15

 

przerwa

 

 

19.15 – 20.05

 

Bernstein

smyczki,  II, III róg,
kotły, perkusja  + fortepian

 

20.05 – 20.40

 

Bao część 2 i 4

smyczki, II, III, IV róg, kotły, perkusja + fortepian

 

20.40 – 21.00

 

przerwa

 

 

21.00 – 21.25

 

Kaczmarek

smyczki, II, III, IV róg
kotły, perkusja + fortepian

 

21.25 – 21.50

 

Moniuszko

smyczki, II, III, IV róg, kotły, perkusja

 

21.50 – 22.00

 

Rodriquez

smyczki, II, III, IV róg
kotły, perkusja + fortepian

27.11.

19.35 – 23.00

Głogowska

 

 

 

19.35 – 19.45

aula na 90% lub kam

Bao część 1

smyczki

 

19.45 -  20.00

jak wyzej

Piazzolla

smyczki

 

20.00 – 20.15

jak wyżej

Bao III część

wszyscy, którzy grają tę część

 

20.15 – 20.40

jak wyżej

Chopin

wszyscy, którzy grają Poloneza

 

20.40 – 20.50

jak wyżej

Rodriquez

cała orkiestra

 

20.50 – 21.00

jak wyżej

Moniuszko

cała orkiestra

 

21.00 – 21.30

 

przerwa

 

 

21.30 – 22.10

aula

Bernstein

cała orkiestra

 

22.10 – 22.35

aula

Kaczmarek

cała orkiestra

 

22.35 – 23.00

aula

Bao część IV i II

cała orkiestra

28.11.

18.00 – 23.00

Solna

 

 

  18.00 - 18.15   Piazzolla smyczki
  18.15 - 18.30   Bau cz. 1 smyczki
  18.30 - 18.45   Colombier smyczki, perkusja, fortepian
  18.45 - 18.55   Morales smyczki, perkusja, fortepian
  18.55 - 19.10   przerwa  
  19.10 - 19.25   Bao III część wszyscy, którzy grają tę część
  19.25 - 19.50    Chopin wszyscy, którzy grają Poloneza
  19.50 - 20.15   Moniuszko cala orkiestra
  20.15 - 20.35   przerwa  
  20.35 - 20.55   Radeiguez cała orkiestra
  20.55 - 21.35   Bao część III i IV cała orkiestra
  21.35 - 22.00   Kaczmarek cała orkiestra
  22.00 - 23.00   Bernstein cała orkiestra

29.11.

19.00 – 23.00

Głogowska  aula

   
  19.00 -  19.20   Chopin wszyscy, którzy grają Chopina
  19.20 - 19.40   Moniuszko  cała orkiestra
  19.40 - 20.05   Bao część II i IV cała orkiestra
  20.05 - 20.20   Rodriguez cała orkiestra
  20.20 - 20.35   Kaczmarek cała orkiestra
  20.35 - 21.05   przerwa  
  21.05 - 21.50   Bernstein cała orkiestra
  21.50 - 22.00   Bao  część III wszyscy , którzy grają te część
  22.00 - 22.15   Morales

smyczki + perkusja + fortepian

  22.15 - 22.30   Colombier

smyczki + perkusja + fortepian

  22.30 - 22.45   Piazzolla smyczki
  22.45 - 23.00   Bao część I smyczki
30.11.   9.00 -   9.10 Solna  załadunek kotłów  
    9.20 - 9.30 Głogowska załadunek pozostałych instrum. perk. i kontrabasu perkusiści, kontrabasista
  9.30 - 9.45 Głogowska zbiórka i odjazd cała orkiestra
  9.45 - 11.00 Przejazd do Przemetu    
  11.00 - 11.30 Przemęt kościół rozladunek i ustawienie estrady  
  11.30 - 12.30 Przemęt kościół próba generalna
 I część
cała orkiestra 
  12.30 - 14.00 Przemęt Gminne Centrum Kultury lunch cała orkiestra 
  14.00 - 15.00 Przemęt kościół próba generalna II część  cała orkiestra, akustyk, oświetleniowiec
  15.00 - 16.00 Przemęt dom parafialny kawa, przygoto-
wanie do koncertu
 
30.11.

16.00 

Przemęt 

koncert

 
  1.12. 11.00 - 14.00 Aula Nova próba generalna  
  1.12.

18.00

Aula Nova

koncert

 

Plan prób do koncertów noworocznych oraz koncertów

data

godz.

miejsce

utwór

uczestnicy

 27.12.

18.00 – 22.00

Głogowska

   

 28.12.

13.00 – 17.30

Głogowska

   

 29.12.

10.00 – 15.00

Głogowska

   

 30.12.

15.00 – 20.00

Głogowska

   

   1.01.

15.30 - 17.00

Obra

próba generalna

 

   1.01.

18.00

Obra

koncert

 
   2.01. 16.30 - 18.00 Grodzisk Wlkp. próba generalna  
   2.01.

19.00 

Grodzisk Wlkp.

koncert

 
   3.01. 16.30 - 17.30 Piła próba akustyczna  
   3.01.

19.00

Piła 

koncert

 
   4.01. 15.30 - 16.30 Pleszew próba akustyczna  
   4.01.

18.00

Pleszew

koncert

 
   5.01. 14.00 - 15.30 Warszawa próba akustyczna  
   5.01.

17.00

Warszawa 

koncert

 
   6.01. 14,30 - 16.00 Poznań aula UAM próba akustyczna  

   6.01.

18.00

Poznań aula UAM

koncert

 


-----------------------

XII Wiedeńskie Koncerty  Noworoczne

Czardasz kontra Walc

przeszły do historii. 


Wszystkie były świetne, przy 100% widowni, owacyjnie przyjmowane. 
Poniżej recenzja red. Marka Zaradniaka, która ukazała się 8 stycznia 2019 w Głosie Wielkopolskim, 
po koncercie w Poznaniu. 
Podobnie było na wszystkich koncertach.



Składamy serdecznie podziękowania Wszystkim Wykonawcom.
Sprawiliście naszym słuchaczom wiele radości, wywołaliście silne emocje, wzruszenia i podziw. 
To był dobry początek piętnastolecia Sinfonietty Polonii.

________________

31.07.2018 w sali Białej Urzędu Miasta Poznania
odbył się niezwykły koncert kameralny

Amerykańscy czempioni muzyki Karola Szymanowskiego w USA

 
w mistrzowskim wykonaniu amerykańsko-polskiego duetu:
Matthew Bengtson - fortepian i Blanka Bednarz - skrzypce

Poniżej recenzja Agaty Szulc Woźniak, która ukazała sie we wrześniowym numerze IKS-a

          

________________

Widowisko operowo-baletowo-akrobatyczne "Alicja w Krainie Czarów",
wg pomysłu i w reżyserii Anny Niedźwiedź, z muzyką Gabriela Kaczmarka, 
zostanie w sezonie 2019/2020 wystawione w USA w koprodukcji polsko-amerykańskiej. 
Trwają intensywne przygotowania organizacyjne
Sinfonietta Polonia wystąpi wspólnie z UVU Symphony.

Wielkim wyzwaniem finansowym  dla polskich partnerów jest zdobycie środków na przelot do Salt Lake City
 oraz koszt wizy, które dla każdego wykonawcy wyniosą ok. 3500 zł. 
Wg wstępnych założeń pojedzie z Polski ok. 40 wykonawców.
Koszty w USA pokryje strona amerykańska. 
Serdecznie prosimy o  wsparcie tego projektu.
Zaproszenie poznańskich wykonawców do USA i możliwość zaprezentowania całkowicie
poznańskiej produkcji w USA, to znakomita promocja naszego miasta na amerykańskiej ziemi.
Grupa 30000 widzów, którzy juz znają to widowisko wie, że przyniesie ono sukces poznańskim
wykonawcom. Prosimy, pomóżcie! Zostańcie Państwo mecenasami tego wydarzenia.
Dołóżcie swoją cegiełke, aby poznańscy artyści mogli ten sukces odnieść.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc!
_______________

Wspaniale wieści z Rzymu!

Multimedialne widowiska Fellini's  Ball oraz Rome Extravaganza, 
z udziałem Sinfonietty Polonii, pod dyrekcją Cheunga Chaua, zostały 
laureatami najwyższych nagród

 prestiżowego 8th Global Event Awards - międzynarodowego konkursu eventów, 
organizowanego przez EVENTEX, zdobywając
w kategorii
 
Best Gala:
Fellini's Ball - I miejsce
Rome Extravaganza - 2 miejsce

Oto fragment filmu z ogłoszenia wyników 
https://www.facebook.com/alexandra.juran/videos/1699008236811983/?t=3

Ogromne brawa i gratulacje dla pomysłodawczyni i reżyserki Alexandry Juran,
 agencji  ARTEGO Ltd., dyrygenta Cheunga Chaua, solistów i orkiestry Sinfonietty Polonii!

     
Oba wydarzenia odbyły sie 18 i 19 sierpnia 2017 w reżyserii Alexandry Juran, produkcji ARTEGO ltd.
Zrealizowane zostały z wielkim rozmachem, w międzynarodowej obsadzie,
z udziałem wykonawców z Włoch, Izraela, Danii, Rosji, Ukrainy, Niemiec, USA i Kanady,
odbyły sie w magicznej scenerii studiów filmowych "Cinecitta Studios",
miejscu, gdzie powstawały najsłynniejsze włoskie filmy Federico Felliniego,
Luchino Viscontiego, Vittorio de Sica i wielu innych, a w ostatnich latach serial Rzym,
zrealizowany przez BBC i HBO, a także słynna "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona


Oto krótki film w Rome Extravaganza


XI edycja Wiedeńskich  Koncertów Noworocznych "Karnawał wenecki" juz za nami.
Po wszystkich koncertach  publiczność zgotowała wykonawcom burzliwe stojące owacje. 
a wykonawcy rewanżowali się bisami

Gratuluję wszystkim wykonawcom i partnerom projektu. 
Jesteście fantastyczni!

Oto fragmenty video  z koncertu w Poznaniu, który odbył sie 6.01.2018

 

 





 


Ostatnie ukłony solistów, dyrygenta i orkiestry.
Zajrzyjcie tez do zakładki galeria. 

 

 

Projekt pt:
Nagranie muzyki do spektaklu "Królowa Śniegu"
został zrealizowany. Krążek CD, wydany przez Acte Prealable jest już dostępny. 

W grudniu 2017 płyta została nagrodzona srebrnym medalem
w międzynarodowym konkursie Global Music Award, zarówno jako kompozycja, jak i nagranie. 
Gratulacje dla kompozytora Gabriela Kaczmarka, dyrygenta Cheunga Chaua i wszystkich wykonawców! 

Płyta jest owocem pracy niezwykłych młodych oraz doświadczonych artystów, m. in. 
Renaty Dobkowskiej, Elizy Kierepki, Magdaleny Stefaniak, Izabelli Tarasiuk-Andrzejewskiej,
 Jessicy Musielskiej, Tomasza Raczkiewicza, Marcina Hermana, Józka Biegańskiego, 
orkiestry Sinfonietty Polonii, Chóru Cantanti i dziecięcego chóru PSCH Jerzego Kurczewskiego. 
Łącznie 75 artystów pod dyrekcja maestra Cheunga Chau

Wsparcie poprzez akcję crowdundingową spotkało sie z życzliwym odzewem  335 osób, 
które wsparły ten projekt łączną kwotą 22.533 zł. 

Wszystkim Darczyńcom, w imieniu Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Anny Niedźwiedź
oraz Fundacji Muzycznej APOLLO, składamy serdeczne podziękowania.